Zadzwoń: +48 516 039 555
Os. Malinów 5, Szczyrk, Zobacz na mapie
 

Domek w Suchym

Komfort & Relaks

Chcesz wypocząć w górach z rodziną znajomymi, podzielić się kosztami tak by wyszło rozsądnie tanio?? Nie odpowiadają Ci z różnych względów Hotele? Mamy do zaoferowania Domek tylko do Twojej dyspozycji!!!

Domek położony jest w Szczyrku na polanie Suche, stacji przesiadkowej wyciągów SON SA (dawne wyciągi górnicze, tuż przy stacji górnej wyciągu 8). Jest to murowana konstrukcja tuż po renowacji w roku 2012. Jest to jedyny dom na tej polanie i chyba najwyżej położony domek wypoczynkowy przy wyciągach w Szczyrku!

Domek jest całoroczny. Może w nim mieszkać od 2 do maksymalnie 8 osób (najbardziej komfortowe rozwiązanie: 6 osób dorosłych, 3 pary) oraz dodatkowo jedno/dwoje dzieci. Domek wynajmujemy tylko w całości i Goście mieszkają tam sami. Klucz pobierany jest od opiekuna Domku i jemu przekazywany. On również odbiera Domek i sprawdza stan posprzątania oraz ew. zniszczeń. Po oddaniu kluczy zwraca kaucję.

Pozytywy

 • Położenie

  Domek jest położony w miejscu wymarzonym dla każdego prawdziwego narciarza. Możliwość jazdy na nartach od 8.00, czyli zanim ktokolwiek inny wejdzie na stok! Świeżo zratrakowane trasy przed śniadaniem to danie charakterystyczne dla Gości tego Domku. Również wieczorem można jeździć praktycznie do 20.00 – i to zarówno pod samym Domkiem, jak i na Golgocie (2 minuty od Domku). Dla uczących się jeździć na nartach/desce, czy też preferujących sanki, są też dobre warunki wieczorem (ale bez wyciągu) na zratrakowanej trasie, nieczynnej po 17.00, znajdującej się powyżej domku (ok. 30m).
 • Cena

  W sezonie narciarskim 2012/2013 Domek ma jeszcze promocyjne ceny. Za pobyt od niedzieli do niedzieli, zakładając, że Goście nic nie zniszczą i zmieszczą się w limicie 20kWh prądu, cena promocyjna w styczniu wynosi 2 400zł z karnetem dla jednej osoby na nielimitowaną liczbę zjazdów w całym ośrodku (w tym również jazdy nocnej do 20.00!). Z karnetu może korzystać kilka osób, ale jest on blokowany na czas wyjazdu wyciągiem i szybkiego zjazdu na danej trasie. Cena od 24.02.2013 to tylko 1 500 zł za tydzień, ale już bez karnetu.
 • Niezależność

  W Domku można organizować jak najgłośniejsze imprezy – nie obowiązuje cisza nocna, ani konieczność zachowywania się cicho! Jedyny odgłos jaki dochodzi do Domku to armatki śnieżne, a im można robić konkurencję do woli:) Na tej wysokości nie ma już praktycznie zwierzyny, którą można by przestraszyć. Daje to poczucie intymności i swobody.
 • Sauna

  Domek wyposażony jest w saunę na 4-6 osób. Możliwość kąpieli w saunie i wskakiwania nago w świeży śnieg jest jedną z ulubionych zabaw naszych Gości.
 • Kuchnia

  W Domku znajduje się w pełni wyposażona kuchnia z garnkami, naczyniami, sztućcami, szkłem (w tym do różnych alkoholi) i wszelkimi urządzeniami kuchennymi (z dwiema lodówkami, ale bez mikrofalówki) do dyspozycji Gości. Znajduje się w niej również unikalny piec kuchenny z szabaśnikiem, gdzie można przygotować pizze, zapiekanki, a nawet piec ciasta. Kuchnia jest również wyposażona w podstawowe przyprawy i dodatki kulinarne.
 • Pościel

  W Domku, dla wygody Gości, znajduje się komplet pościeli i ręczników hotelowych na każdy pobyt naszych Gości. Dla osób, które chcą przyjechać z własną pościelą (i wywieźć ją na górę na nartach!) możemy nie dostarczać świeżej zmiany pościeli, odliczamy wtedy od ceny 20 zł od każdej osoby za tydzień.
 • System lojalnościowy

  Dla dobrych Gości, wprowadzamy w tym roku system rabatów na przyszłe sezony. Już po pierwszym sezonie można otrzymać 10% zniżki na następny rok.

Jak każda rzecz w życiu, nasz Domek ma swoje mocne i słabe strony. My uczciwie stawiamy sprawę – mówimy o wszystkich aspektach po równo – a więc są też i …

Negatywy

 • Dojazd

  Dojazd w sezonie 2012/2013 tylko na nartach! Domek znajduje się 20m od stacji górnej wyciągu nr 8 (z parkingu w Solisku – ten po lewej w stosunku do wyciągu na Golgotę). Okresowo można dojechać dobrym autem terenowym z łańcuchami, ale tej zimy droga jest praktycznie niedostępna.
 • Palenie w kominku

  Konieczność palenia w kominku (z płaszczem wodnym) – zarówno dla celów ogrzania pomieszczeń (grzejniki na ścianach) jak i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Drewno przygotowane obok Domku (ze względu na mocną zimę i zasypanie składu drewna śniegiem istnieje konieczność przesuszenia go przed włożeniem do kominka na specjalnym stojaku).
 • Ograniczenie zużycia prądu

  Konieczność ograniczenia zużycia prądu elektrycznego – prąd w Domku jest komercyjnie kupowany od wyciągów narciarskich (ostatni sezon – Enion buduje już linię) i w cenę wynajmu domku na tydzień wliczone jest 20kWh (co jak do tej pory starczało wszystkim użytkownikom). Całe oświetlenie jest energooszczędne, na prąd są jedynie kuchenka (dla tych którym nie chce się palić w piecu) oraz czajnik. Dlatego też istnieje ograniczenie użyć sauny do 3 razy w tygodniu (każde następne użycie 20zł).
 • Baza sklepów

  Brak sklepów w pobliżu Domku. Na tej wysokości nie ma niestety sklepów i cały prowiant należy przywieźć ze sobą. Można oczywiście co jakiś czas zjeżdżać na nartach w dół i dowozić zakupy do góry. Dla leniwych są wkoło Domku 3 bary narciarskie, gdzie można zjeść do 17 dania z grilla lub pieca.
 • Ograniczenia szamba

  Domek powstał z odbudowy starego domu (praktycznie postawiony od nowa) w strefie, gdzie nie wolno już budować, pozwolenie wydano pod warunkiem zachowania jak najmniejszego wpływu na środowisko – np., w pełni ekologiczne szczelne szambo (francuskiej firmy Sotralentz). Narzuca ona jednak ograniczenia, co do rzeczy wrzucanych do misek ustępowych i umywalek. W efekcie powstały ograniczenia w zakresie tego, co można wrzucać do klozetu oraz jakich środków chemicznych można używać. Nie można wrzucać żadnych odpadków nieorganicznych, środków bakteriobójczych, żrących itp.
 • Kaucja

  Mając różne doświadczenia z naszymi Gośćmi pobieramy kaucję w wysokości 500 zł za każdy pobyt. Kaucja jest zwracana w całości o ile nic nie zostało zniszczone albo zagubione czy też zepsute.

Dokonaj Rezerwacji

Wyślij do nas wiadomość z zapytanie o dostępność domku w wybranym terminie, a my możliwie szybko skontaktujemy się z Tobą.